Menú
Designed to keep athletes, gym-goers, and outdoor enthusiasts comfortable with our Custom Sports Waffle Towel. With a large size, this generously sized towel features a breathable waffle weave construction that maximizes airflow for faster drying. The premium polyester-nylon blend delivers unbeatable strength, softness, and moisture-wicking performance, making it the ideal companion for workouts, matches, camping trips, and corporate giveaways.
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 50 | CAD$20.07 | USD$14.33 |
| 100 | CAD$18.64 | USD$13.32 |
| 300 | CAD$17.01 | USD$12.15 |
| Inventory | Available To Order |
|---|
| Material | Polyester + Nylon |
| Product Size | 39.37" x 19.69" |
| Imprint Method | Embroidery |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Imprint Size | 3" x 1.97" |
| Production Time | 28 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 100 pcs |
| Carton Size | 18" x 20" x 23" |
| Carton Weight | 49 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |