Menu
• Material: 100% PEVA (non-toxic, PVC-free)
• Dimensions: 6"L X 4"W X1"D ideal for snacks, cosmetics, small electronics, stationery
• Closure: Quality zipper seal for airtight, leak-proof performance
• Color & Finish: Clear/translucent base ready for full-color imprint
• Minimum Order Quantity: Flexible for small giveaways or bulk events.
White or grey color both available. Any custom requirments we can source for you.
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 3000 | CAD$1.00 | USD$0.72 |
| 8000 | CAD$0.82 | USD$0.58 |
| 15000 | CAD$0.61 | USD$0.43 |
| Inventory | Available To Order |
|---|
| Material | Peva |
| Product Size | 6" x 4.00" x 1.00" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Production Time | 30 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 1000 pcs |
| Carton Size | 14" x 13" x 12" |
| Carton Weight | 27 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |