Menu
Introducing the Botanical Peace Gift Set. More than a gift set, it is a curated ritual designed to invite peace and harmony into your every day.
The journey begins with the box itself. Crafted from a single, stunning block of natural Acacia wood, its rich, contrasting striped grain is a testament to nature's artistry. The vintage-style bronze clasp and hinges are a gentle reminder of a slower time. When you lift the lid, you are not just opening a gift; you are unlocking a private spa, custom-curated for your serenity.
This gift sets includes:
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 25 | CAD$94.55 | USD$84.42 |
| 50 | CAD$89.86 | USD$80.23 |
| 100 | CAD$83.72 | USD$74.75 |
| Inventory | Available to Order |
|---|
| Material | Wood |
| Product Size | 19.00" |
| Imprint Method | Full-color Digital |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Production Time | 20 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 8 pcs |
| Carton Size | 0" x 0" x 0" |
| Carton Weight | 0 lbs |
| Note |
CAD Pricing: FOB Markham, ON, Canada, L3R 1B1. USD Pricing: Duties included for USA addresses. |