Menu
The 60" Golf Umbrella offers superior coverage with an oversized canopy and wind-resistant design. Whether on the golf course, at outdoor events, or commuting, this umbrella helps keep you dry in style.
Stay covered—order today.
60" oversized golf umbrella
Automatic open
Red and white panel canopy
Wind-resistant frame
Comfortable straight handle
Ideal for golf, outdoor events, and promotional use
Custom logo imprint available
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 25 | CAD$56.26 | USD$40.18 |
| 50 | CAD$53.81 | USD$38.43 |
| 100 | CAD$50.63 | USD$36.17 |
| Inventory | Available To Order |
|---|
| Material | Pongee |
| Product Size | 30.00" x 60.00" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Production Time | 25 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 25 pcs |
| Carton Size | 43" x 13" x 10" |
| Carton Weight | 47 lbs |
| Note | Both USD/CAD are DDP |