Menú
Serve up every sip in style with our 60 oz Polystyrene (PS) Liquid Jar Styrene Pitcher. Crafted from high-quality, food-grade PS material, this crystal-clear plastic pitcher holds up to 60 fluid ounces , making it ideal for everything from iced tea and lemonade to juice, water and mixed drinks. Its sleek, modern design and sturdy handle ensure easy pouring and an elegant presentation at parties, buffets, picnics and promotional events.
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 500 | CAD$12.69 | USD$9.07 |
| 1000 | CAD$9.45 | USD$6.75 |
| 2000 | CAD$8.98 | USD$6.42 |
| Inventory | Available To Order |
|---|
| Material | Styrene |
| Product Size | 9.06" x 5.63" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Production Time | 60 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 36 pcs |
| Carton Size | 25" x 18" x 20" |
| Carton Weight | 23 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |