Menù
Ditch disposable cutlery and go eco-friendly with the Bamboo Utensil Set with Straw & Cleaner. Crafted from durable, biodegradable bamboo, this set includes essential utensils along with a reusable straw and cleaning brush, all neatly packed for on-the-go convenience. Perfect for travel, work, or outdoor dining, it’s a sustainable choice for a greener lifestyle.
Features:
Make every meal sustainable with this reusable bamboo utensil set!
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 100 | CAD$7.31 | USD$6.53 |
| 250 | CAD$6.90 | USD$6.16 |
| 500 | CAD$6.65 | USD$5.94 |
| Inventory | Default: 2002 |
|---|
| Material | Bamboo |
| Product Size | 9.00" x 2.62" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Imprint Size | 4" x 1.25" |
| Production Time | 9 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 0 pcs |
| Carton Size | 0" x 0" x 0" |
| Carton Weight | 0 lbs |
| Note |
CAD Pricing: FOB Markham, ON, Canada, L3R 1B1. USD Pricing: Duties included for USA addresses. |