Menù
Ditch disposable plastic and switch to sustainable with the Bamboo Utensil and Straw Set. This reusable set includes a fork, knife, spoon, chopsticks, a bamboo straw, and a cleaning brush, all neatly packed in a convenient carrying pouch. Perfect for travel, work, picnics, or everyday use, this set is lightweight, durable, and environmentally friendly.
Features:
Make mealtime more sustainable with this stylish and functional bamboo set!
| Quantity | CAD(C) | USD(C) |
|---|---|---|
| 100 | CAD$6.26 | USD$5.59 |
| 250 | CAD$5.97 | USD$5.33 |
| 500 | CAD$5.67 | USD$5.07 |
| Inventory | Default: 2927 |
|---|
| Material | Bamboo |
| Product Size | 9.00" x 1.04" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 50 (G) |
| Imprint Size | 5" x 1.50" |
| Template | Download |
| Production Time | 9 Days |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 250 pcs |
| Carton Size | 19" x 13" x 21" |
| Carton Weight | 31 lbs |
| Note |
CAD Pricing: FOB Markham, ON, Canada, L3R 1B1. USD Pricing: Duties included for USA addresses. |